• GRATULACJE DLA ALANA !

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI Alan Salwach został laureatem( II miejsce) III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – JĘZYKOWEGO „Bilderidiome – idiomy w obrazach”'. Konkurs był adresowany do uczniów klas I – VIII uczących się języka niemieckiego. Zadanie polegało na zaprezentowaniu idiomu języka niemieckiego w formie ilustracji. Spośród 320 prac plastyczno-językowych ze 109 szkół podstawowych z całej Polski komisja konkursowa wybrała te, które wyróżniały: trafność prezentacji znaczenia idiomu, oryginalność pomysłu, kreatywność uczestnika i walory estetyczne.

Konkurs został wpisany na listę konkursów kuratoryjnych jako ogólnopolski i uzyskanie w nim nagrody uprawnia do wpisu tego osiągnięcia na świadectwie szkolnym. Gratulujemy!

Prezentujemy prace pozostałych uczniów naszej szkoły, którzy również wzięli udział w konkursie.

• Wspaniała interpretacja „Afryki Kazika”

• Uczeń klasy III Kamil Kukla zdobył wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych. Wysoki poziom artystyczny i techniczny czytanego fragmentu, którego dopełnieniem była bogata dekoracja zaowocowały sukcesem trzecioklasisty.

Organizatorem konkursu były Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku oraz Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przeworsku.

Kamilowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Uniwersytet Dzieci w Klasie

• W jaki sposób przekazać tajną informację, żeby była ona zrozumiała tylko dla wybranej osoby? Czego potrzebujemy do zakodowania i rozszyfrowania tajemniczej wiadomości? Odpowiedzi na te pytania uzyskaliśmy na kolejnych zajęciach prowadzonych w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Za pomocą prostych haseł i kluczy uczniowie przećwiczyli umiejętność kodowania i odkodowywania informacji. Ułożenie własnego szyfru było nie lada wyzwaniem, jednak i z tym zadaniem uczniowie świetnie sobie poradzili i ochoczo wymieniali się między sobą zakodowanymi informacjami.

• Święto Szkoły

• 18 maja to dzień szczególny dla naszej społeczności, ponieważ obchodzimy wtedy kolejną rocznicę urodzin naszego wspaniałego Patrona. Z tej okazji przedszkolaki i młodsi uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenkę, które wprawiły nas w pogodny nastrój i przypomniały o tak ważnym dla nas Człowieku.

Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie literacko – plastycznym Lapbook – nasz Patron.  Zadanie polegało na wykonaniu lapbooka na wybrany temat: dzieciństwo i młodość, kapłaństwo, pontyfikat i kanonizacja naszego Patrona. Uczestnikom nie zabrakło kreatywności i postać Jana Pawła II została ukazana w ciekawych artystycznie formach. Dziękujemy wszystkim za udział. Komisja konkursowa przyznała 7 nagród, które otrzymują:

Daria Kędziora

Gabriela Kukla

Wiktoria Kukla

Karolina Półtorak

Aleksandra Rojek

Alan Salwach

Karolina Strama

• Czy matematyka może przydać się w kuchni?

• Na zajęciach realizowanych w ramach projektu Uniwersytet Dzieci w Klasie uczniowie 3 klasy poznali tajniki matematyki w kuchni. Na podstawie ulubionych przepisów dzieci rozmawiały o składnikach oraz kolejności wykonywania działań. Następnie analizowały jednostki miary i wagi występujące w przepisach. Dużo śmiechu, a i oczywiście nauki! 😊 było przy przygotowywaniu ciasta na słodki przysmak postępując zgodnie z przepisem. Okazało się, że oddzielenie białka od żółtka nie jest wcale prostą sprawą, no ale jak wiadomo trening czyni mistrza 😊 Na zakończenie dzieci obejrzały film „Jak ważne są w kuchni proporcje?”, a także określiły warunki potrzebne do powstania udanego ciasta.